III. Ulusal Zümre Toplantısı / 11-12-13 Ağustos ANKARA

Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği III. Ulusal Zümre Toplantısı 11-14 Ağustos 2022 tarihlerinde Riders ana sponsorluğunda, Canva ve 3D3 Teknoloji’nin desteği ile Ostim Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde 108 katılımcı ile Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantısı kapsamında “Öğretmenler Arası Riders Turnuvası” düzenlendi. Birinciliği Avengers: Endgame z3 (Kaptan Esra Kıdıman Demirhan), ikinciliği Alpagu Riders Team (Kaptan Hikmet Kalfa), üçüncülüğü Grup Başkan (Kaptan Onur Ağırman) kazandı.

Türkiye Espor Federasyonundan Dr. Yasin Nuri Çakır Espor Eğitimi Projesi ve Esporlar konulu semineri ile Ulusal Zümre Toplantısına katılan eğitimcileri bilgilendirdi. Toplantıda Tübitak’tan Şenol Aldıbaş tarafından eğitimcilere Özgür Yazılımlar ve Pardus konusunda sunum yapıldı. Toplantıya katılan tüm eğitimcilere Sıfırbiryayınevi tarafından kitap setleri hediye edildi. Toplantıya 3D3Teknoloji 3D Tasarım Atölyesi ile katıldı. Blok Tabanlı Yapay Zeka Uygulamaları Atölyesi Sivas İl Koordinatörü Özgür Şeremet tarafından gerçekleştirildi. Yapay Zeka İle Görüntü İşleme Atölyesi Yönetim Kurulu Üyemiz Serhat Kağan Şahin tarafından gerçekleştirildi. Deneyap Kart ile IOT Atölyesi Deneyap Türkiye’den Mehmet Burak Aygen tarafından Serhat Kağan Şahin ve Engin Uzun desteği ile gerçekleştirildi. Unity ile Oyun Geliştirme Atölyesi Hatırnaz Yazılım’dan Devrim Hatırnaz tarafından gerçekleştiridi. Robotik Atölyesi Yalova Temsilcisi Onur Ağırman tarafından gerçekleştirildi.

Ulusal Zümre Gündemi BT Eğitimi, Dijital Yeterlikler ve Eğitimde Teknoloji Kullanımı Burcu Yılmaz, Dr. Fatma Gölpek Sarı, Dr. Orçun Madran, Doç. Dr. Halil İbrahim Akyüz, Çağrı Bağcecik, Şeref Kaplan, Dr. N. Alp Ar, Dr. Esra Kıdıman Demirhan, Mehmet Özaslan, Şule Şenol yönetiminde tartışıldı. Ulusal ve Uluslararası Yarışmalar Onur Ağırman Mehmet Kaya, Bekir Çelen, Salih Kan ve Engin Uzun tarafından anlatıldı. Geleneksel buz kırma etkinliğimizde Tospaa ve Comemino hediyeleri dağıtıldı. Toplantıya katılan eğitimcilerle Anıtkabir’e çelenk koyma töreni gerçekleştirildi. İl Temsilcileri ve Koordinatörleri Toplantısı gerçekleştirildi.Gezi programıyla toplantı tamamlandı.

Ostim Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Serdar Müldür’e, OTUSEM Müdürü Hakan Ünsal’a, Dr. Yücel Tekin’e, Özlem Değirmencioğlu’na, Burhan Şengüle, Berk Giray’a, Nail Savaş’a, Canberk Güneş’e, Demet Aksu’ya, Mehmet Kaya’ya bizleri ziyaret eden değerli Hocalarımıza, atölyelerde, organizasyonda ve gündemin tartışılmasında emeği geçen eğitimcilere, il ekiplerine ve tüm katılımcılara şükranlarımızı sunarız.