Teknoloji ve İnternet Bağımlılığı Çalıştayı

Yeşilay ve BTK’nın koordinasyonuyla  “Teknoloji Bağımlılığı” sorununa yönelik, kamuoyunun farkındalığını artırmak ve konunun uzmanları ile çözümler üretmek amacıyla bir çalıştay düzenlendi. Derneğimizi temsilen Genel Başkanımız Burcu Yılmaz’ın katıldığı çalıştayda Dijital Okur-yazarlık Grubunda destek verdik.

17-19 Ocak 2014 tarihlerinde Abant’ta gerçekleşen çalıştaya BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman, Yeşilay Yönetim Kurulu üyeleri ve Genel Müdürü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Yargıtay Başkanlığı,  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Elektromanyetik Kirliliği Önleme, Ölçme, Araştırma Derneği, Emniyet Müdürlüğü,  Mutlu Çocuklar Derneği, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı gibi kurumlardan yetkililer ve çok sayıda akademisyen katıldı.

Çalıştay boyunca eğitimin bu konunun tek çözüm yolu olduğu, bu eğitim faaliyetlerinde bt öğretmenlerinin önemi, derslerin daha etkili işlenebilmesi için aşılması gereken sıkıntılar, öğretim programları ve dersler büyük ölçüde değerlendirilmiş ve çalıştay raporuna yansıtılmıştır.