e

Stem And Makers Fest/expo Türkiye 2016

2. STEM Öğretmenler Konferansı

3-4 Eylül 2016 / Hacettepe Üniversitesi

www.stemandmakers.com

Ayrıntılar ile ilgili olarak Dr. Bahadır YILDIZ ile bahadir@bahadiryildiz.net adresi üzerinden iletişime geçiniz.

STEM & Makers Fest, halkın bilim ve teknoloji ile etkileşime girmesine imkan sağlayan çok yönlü bir etkinliktir. Bu etkinliğin görevi; eğitici, merak uyandırıcı ve heyecanlandırıcı ürünler ve sunumlar ile katılımcıların bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki ilgilerini güdülemek ve canlı tutmaktır. Bununla birlikte etkinlik, 7’den 70’e herkesin erişebileceği bilimsel içeriklerle bütünleştirilmiş yüksek eğlence düzeyine sahip çok yönlü STEM ve Maker gösterileri içermektedir.

Etkinlik sürecince katılımcılar bilim insanları, mühendisler, eğitimciler ve diğer uzmanlarla tanışma, konuşma ve etkileşime girme imkanı bulmaktadırlar. Aynı şekilde bilim insanları, mühendisler ve eğitimciler halk ile etkileşime girerek bilimi sevdirme ve bilime özendirme imkanını elde etmektedir.

Bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Hacettepe Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği “2. STEM Öğretmenler Konferansı” 3-4 Eylül 2016’da düzenlenecektir. Konferansa okulunu bir STEM & Maker okuluna dönüştürmek isteyen öğretmen ve yöneticiler katılabileceklerdir. Etkinlikte atölye, çalıştay, poster, sergi ve dinleyici olarak yapılacak tüm katılımlar ise ÜCRETSİZ olacaktır.