Bilişim Teknolojileri Eğiticileri Derneğinin üniversitelerin BÖTE bölümlerinin ev sahipliğinde, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin himayesinde gerçekleştirdiği Atölye Çalışmaları, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile artık tüm yurda yayılıyor.

Bizleri günümüzün dünyasında var edebilecek öğrencilerin yetişebilmesi için önce öğretmenlere dokunmak gerektiği bilinciyle gönüllülerin organize ettiği atölye çalışmaları Sivil Toplum, Bakanlık ve Üniversitelerin işbirliğinin güzel bir örneği olarak Kastamonu, Kütahya, Bolu ve Ankara illerinde Bilişim Teknolojileri Eğitimcilerini bir araya getirmiş, yeni dönemde öğretmenlerin ihtiyaçları doğrultusunda daha kapsamlı atölye çalışmalarına gereksinim duyulmuştur.

MEB ile işbirliğine gidilerek öğretmenlerimizin atölyelere MEBBİS üzerinden başvuracakları, kabul edilen katılımcıların görevli izinli sayılacağı ve belgelendirilmelerinin MEB tarafından yapılacağı atölye çalışmaları için gönüllü ekibimiz planlamalarına başlamıştır. Kendi bölgelerinde bizleri ve bt eğitimcilerini atölye çalışmaları düzenleyerek misafir etmek isteyen tüm gönüülü ekiplerimize ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 Jpeg