Bir mesajla seferber olan,

Bu önemli günü öğrencilerimiz için anlamlı kılan,

Birbirinden değerli katkılarını tamamen gönüllülükle sunan,

Etkinlikleri bilişim teknolojileri eğitimcilerinin uzmanlığı ve hassasiyetiyle hazırlayan,

Ülkenin çeşitli köşelerinde 300’den fazla etkinliğe imza atan,

Her biri öğrencilerimiz için bir şans olan,

100 öğretmenden oluşan BTE DERNEĞİ GİG 2019 ekibine ve destek verenlere BTE Derneği adına minnetle teşekkür ediyoruz.

Burcu Yılmaz
Yönetim Kurulu Başkanı

 

Webinar:

MEB YEĞİTEK e-Twinning UDS organizasyonuyla, BTK Daire Başkanımız Dr. Mustafa Küçükali ve BTE Derneği Başkanı Burcu Yılmaz’ın katılımıyla, Ertan Kocabaş moderatörlüğünde öğretmenlere Güvenli İnternet Günü webinarı yapıldı.

Çalıştay:

BTK İnternet Dairesi Başkanlığının ev sahipliğinde, BTE Derneği ve Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Okulda Güvenli İnternet Çalıştayı yapıldı. Doç. Dr. Turgay Alakurt tarafından kişisel bilgiler konusunda farkındalık semineri verildi. (ayrıntılar için tıklayınız)

BTE Derneği Gig 2019 Ekibi:

100 gönüllü öğretmenden oluşan ekiple güvenli internet günü farkındalık ve görünürlük arttırma çalışmaları gerçekleştirildi. Öğretmenlerin okullarında etkinlikler düzenlendi. Kullanılacak materyaller derlendi, yenileri hazırlandı ve ülke çapında paylaşıldı.

Öğrenci Materyalleri Paylaşıldı:

Gig 2019 artırılmış gerçeklik öğrenci fotokopileri hazırlandı, dağıtıldı. Broşürler derlendi paylaşıldı. 10 Adımda Güvenli İnternet materyali paylaşıldı.

Kahoot Soruları Hazırlandı:

30 soruluk Güvenli İnternet Kahoot etkinliği hazırlanıp, #gig2019 #sid2019 #btedernegi taglarıyla okulların kullanımı için paylaşıma açıldı. Okullarda Kahoot etkinlikleri düzenlendi.

Afiş, Slogan vb. Görünürlük Çalışmaları:

BTK tarafından kargolanan afişlerin okullara asılması sağlandı. Diğer okulların da dijital ortamda afişleri temin edip kendi imkanlarıyla bastırmalarına yardımcı olundu. Kimi okullarda öğrenciler ile afiş slogan çalışmaları yapıldı. Etkileşimli tahtalar ve dijital panolarda güvenli internet günü görsellerine yer verildi.

Münazara:

Konunun önemi hakkında çocukların düşünce geliştirmesi için okullarda münazaralar düzenlendi.

Tişört:

Görünürlük ve tanıtımı arttırmak amaçlı tişörtler tasarlandı. Öğrenci ve öğretmenler etkinliklerde giyerek görünürlüğe katkı sağladı.

BTE / Güvenli İnternet Günü Ekipleri:

Okullarda güvenli internet günü etkinliklerinde görev alacak öğrencilerden ekipler oluşturuldu. Bilgilendirme çalışmaları, seminer, afiş tasarımı, broşür dağıtma, pano hazırlama, drama vb. etkinliklerde görev aldılar.

Seminer:

Öğretmen, öğretim üyeleri ve görevli öğrenciler tarafından okullarda velilere, öğretmen ve öğrencilere seminerler verildi. Tabii ki derslerde işlendi.

Panolar:

Panolar hazırlandı. Öğretmenlerin kendi okullarında faydalanabilecekleri pano materyalleri derlendi paylaşıldı.

Serbest Etkinlikler:

Velilere mektuplar, drama çalışmaları, turnuvalar vb. serbest etkinlikler gerçekleştirildi.