Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörü Mustafa Özhan KALAÇ Hocamızın daveti ile KKTC Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen 7. Engelsiz Bilişim Günleri için Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesine misafir olduk.

Başbakan Sn. Ersin TATAR, Başbakanlık Müsteşarı Sn. Suat YELDENER, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Sn. Kemal BAĞZIBAĞLI, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. İrfan GÜNSEL, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Sn. Ahmet ATAÇ, KKTC Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu Başkanı Günay KİBRİT, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Sn. Kazım UYSAL, YDÜ Rektör Yardımcısı Sn. Tamer ŞANLIDAĞ ve Başbakanlık Müdürü Sn. Bora AKKUŞ’un katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte engellilerimiz için bilişim teknolojilerinde gelinen son noktanın ve engellilerimize yansımaları değerlendirildi.

AÇSHB Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Erişilebilirlik Daire Başkan V. Dr. Deniz Çağlayan GÜMÜŞ, RTÜK İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkan Yrd. Feyza GİZLİGİDER, Microsoft Türkiye Duygu KAYAMAN, , Engelsiz Bilişim Platformu Uzman Psikolojik Danışman İbrahim ELİBAL ve Yetkili Kurumların ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri engelsiz bilişim çalışmalarını katılımcılarla paylaşırken Berat ÇELİK Hocamızın desteğiyle Özel Eğitim Öğretmenlerine yönelik teknoloji ve kodlama konulu bir atölye çalışması gerçekleştirdik.

Mustafa Özhan KALAÇ başta olmak üzere Berat ÇELİK, İbrahim ELİBAL, Prof. Dr. Zehra ALTINAY, Prof. Dr. Fahriye ALTINAY, Doç. Dr. Mukaddes Sakallı DİMİROK ve Şahin AKDAĞ Hocalarımıza gönülden teşekkür ederiz.