EğitiJAM

K12 Oyun Geliştirme Maratonu

www.egitijam.com

Neden EğitiJAM

Eğitim Oyunla Başlar

EğitiJam, The Game Circle ve Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği tarafından düzenlenen, 48 saat sürecek olan online bir Game Jam’dir. “EğitiJam”in temel amacı, Türkiye’deki oyun ekosistemini eğitim kurumları aracılığı ile büyütmek, ilgili eğitmenlerin bilgi ve deneyimini artırmak, ortaöğretim seviyesindeki öğrencilerimizde oyun geliştirme farkındalığını yükseltmek, öğretmen-öğrenci etkileşimini artırmak, ileride kurulacak stüdyoların tohumlarını atmak, eğitimcilerin ve ebeveynlerin oyun sektörüne karşı bakış açılarını değiştirmektir. Liselerde ve oratokullarda oyun geliştirme, oyun tasarlama ve oyun sanatçısı eğitimlerinin önemine vurgu yapmak ve oyun sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli bireyleri yetiştirmek amaçlanmaktadır.

The Game Circle

The Game Circle (GC), ülkemizdeki dijital oyun ekosistemine yeni bir soluk getirmek, oyun sektörüne girmek isteyen veya halen oyun sektöründe olan birey veya takımlara eğitim ve mentorluk hizmetleri sağlayarak, sektörün önde gelen yayıncı ve yatırımcılarıyla buluşturmak amacıyla Ankara’da kuruldu. BTE Derneği Kurumsal Üyesi olan GC, sadece dijital oyun sektörüne odaklanarak hem kuluçka hem de hızlandırıcı işlevleriyle dünya çapında başarılı oyun stüdyoları yetiştirmeyi amaçlıyor. Grubun diğer şirketi olan Game Circle Yıldız, blockchain tabanlı girişim simülasyonu oyunları geliştiren bir venture studio olarak İstanbul YTÜ Yıldız Teknopark’ta 2022’de faaliyetlerine başladı.

EğitiJAM 2023

EğitiJam 2023, 28-29-30 Haziran 2023 tarihlerinde Kodla Büyü (Altın), Bilişim Garajı (Gümüş) sponsorluğunda tamamlanmıştır. “Hatalarından Ders Çıkar” temasıyla yapılan EğitiJAM’e, 132 takım başvuru yapmış, süreç sonunda maratonda 121 takımdan 413 öğrenci yarışmıştır. 79 danışman öğretmenin takımlara rehberlik ettiği maratonda 44 takım oyun çıkarmayı başarmıştır.

Organizasyon Ekibi

Gamze Şişman (BTE Ankara)
Burcu Yılmaz (BTE Ankara)
Prof. Dr. Veysi İşler (GC)
Merve Alp (GC)
Ufuk Serkan (GC)
Arda Karaköz (Remoob)
Mustafa Kılıç (Remoob)

Emeği Geçenler

Serhat Demir
Seda Saraç
Esra Kıdıman Demirhan
Murat Gün
Semih Orkun
F. Bora Şahin
Mehmet Yaren Bozgun

Jüri/Mentor/Eğitmen

Prof. Dr. Hakan Tüzün
Prof. Dr. Veysi İşler
Volkan Hacıtahiroğulları
Senem Aksakal
Mert Buran
Yusuf Tülek
Arda Karaköz
Mustafa Kılıç
İsmail Temirci
Gamze Şişman
Hasan Kılıç
Mehmet Özaslan
Mehmet Yaren Bozgun
İbrahim Hakkı Uslu
İsmail Temirci
Tolga Hıçkıran
Ata Deniz Oktay
Duhan Durmaz
Alperen Güner
Burcu Yılmaz