Gençlik Spor Bakanlığının 2018-1 gençlik projeleri destek çağrısı ile desteklenmeye hak kazanan Dijital Yürüyüş Projesi tamamlandı.

3-5 Mayıs 2019 tarihleri arasından Kızılcahamam’da gerçekleşen ve Öğrencilerimizi dijital bağımlılıktan koruyan, doğayla robotiği buluşturan, spor yaptırırken problem çözme becerileri kazandıran Dijital Yürüyüş yarışmasına Türkiye genelinden 20 okul katıldı. Her okulda 3’er kişilik guruplar halinde dijital malzemeleri ile Kızılcahamam Soğuksu Milli Park içerisinde 4 parkurlu yaklaşık 400m’den oluşan doğaya çıkan öğrencilere 130 dakika zaman verildi. Doğaya gizlenmiş görevleri bulan gruplar ellerindeki elektronik malzemeler ile problemleri çözerek kendi devrelerini ürünlerini tasarlayarak doğada dijital yürüyüş keyfini çıkardı.

20 gurup yarışmalarını tamamladıktan sonra Burcu Yılmaz, Murat Yetkin, Serhat Kağan Şahin, Ömer Özcelik, Erdal Delebe ve Hikmet Kalfa öğretmenlerimizden oluşan jüri ekibinin doğada çekilen videoları ve öğrenci sunumlarını izleyerek değerlendirdi.

1. Teknonfl
2. Asatech
3. İnnovateam

Takımları derece kazanarak ödüllerini Kızılcahamam Kaymakamlığı önünde düzenlenen törenle aldı.

Törene Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Proje Koordinatörleri Eyüp Akbulut ve Burak Yorulmaz, Bilişim Teknolojileri Derneği Başkanı Burcu Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, BTE Derneği jüri üyeleri takımların rehber öğretmenleri ve Öğrenciler katıldı.

proje koordinatörleri Eyüp Akbulut ve Burak Yılmaz başta olmak üzere tüm ekibimize, jüri üyelerimize, bizlere kapılarına açan Kızılcahamam Kaymakamlığına, Belediye Başkanlığına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, emeği geçen tüm görevli ve öğrencilere, ekiplerin rehber öğretmenlerine ve tabii ki öğrencilerimize teşekkür ederiz.