Son Atölyeler

Kütahya Atölye

Dumlupınar Üniversitesi / 3-4 Mayıs 2016

KÜTAHYA ATÖLYE / 3-4 MAYIS 2016

000

Bolu Atölye

Abant İzzet Baysal Üniversitesi / 25-26 Şubat 2016

BOLU ATÖLYE / 25-26 ŞUBAT 2016

bu

Ankara Atölye

Gazi Üniversitesi / 26-27 Kasım 2015

ANKARA ATÖLYE / 26-27 KASIM 2015

Kastamonu Atölye

Kastamonu Üniversitesi / 8-9 Nisan 2017

KASTAMONU ATÖLYE / 8-9 Nisan 2017

Kastamonu Atölyesi

Kütahya Atölyesi

1100-40551351

Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği olarak İlki İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde başlatılan atölye çalışmalarının tüm yurtta yaygınlaştırılması ve gelenekselleşmesi için çalışmalar yürütmekteyiz. Bu çalışmalar kapsamında ilk Ankara Atölyesi Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü himayesinde Gazi Üniversitesinin ev sahipliğinde Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Devamında Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi ev sahipliğinde Şubat 2016 tarihinde Bolu Atölyesi yapılmış yine öğretmen, akademisyen ve bölüm öğrencisi olmak üzere BT eğitimcileri bir araya gelmiştir.

Atölyelere bölgelere göre farklılık gösterse de ortalama 400 kadar eğitimci başvurmakta, bölge öğretmenlerine ve akademisyenlerine öncelik verilmekte fakat diğer illerden de katılımcılarla atölye zenginleştirilmektedir. Atölyelere eğitimciler gönüllülük esasıyla katılmaktadır. Ortalama 100 bt eğitimcisi atölyeden faydalanmakta, 40 kadar da uzman ve masa konuğu da atölyeye katkı sağlamaktadır. Katılan öğretmenler vasıtasıyla 30.000den fazla öğrenciye ulaşılmakta, öğretmenler atölye temalarında çalışmalarını bölge ve çevre okullarına yaymaktadırlar. Ayrıca Atölye çalışmaları Vitamin Öğretmen tarafından kayda alınmış, Bolu Atölyesini 1769 kişi canlı takip etmiş videolar daha sonra da ulaşılabilir olarak tüm eğitimcilerin kullanımına sunulmuştur. Bir yandan İstanbul, Kastamonu, Aydın, Malatya atölyelerinin planlamaları devam ederken diğer taraftan Kütahya Atölyesinin çalışmaları tamamlanmıştır. BT eğitimcilerinin çağın gerektirdiği yeterlilikte öğrenciler yetiştirebilmeleri ve öğrencilerin geleceklerine dokunabilecekleri niteliklerle donatılmaları için büyük önem verdiğimiz Atölye Çalışmalarına şimdiye kadar katkı sağlamış herkese teşekkür ederiz.

Eğitmenler:
selçuk özde2 ahmet çelik cumhur torun eren akbaba

Organizasyon:
turgay alakurt adem fırat burcu yılmaz

Bu atölye tamamlanmıştır

Bolu Atölyesi

DSC_0474

Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği olarak İlki İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde başlatılan atölye çalışmalarının tüm yurtta yaygınlaştırılması ve gelenekselleşmesi için çalışmalar yürütmekteyiz. Bu çalışmalar kapsamında ilk Ankara Atölyesi Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü himayesinde Gazi Üniversitesinin ev sahipliğinde Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Atölye; Bilişim Teknolojileri Eğitimcilerinin bir zümre etkinliğidir. Bu çalışma kapsamında eğitimciler deneyimlerini paylaşma, fikir alışverişinde bulunma, çalışma grupları içinde yer alarak materyal üretme, düzenlenen eğitimlere ve etkinliklere katılma fırsatı bulurlar. Bilişim Teknolojileri eğitimi ve eğitimde bilişim teknolojilerinin etkili kullanımı anlamında paylaşımlarda bulunulur. Ayrıca atölye kapsamında düzenlenen ortak oturumlara alanın önemli isimleri destek verir. Katılımcılar davetli konuklardan faydalanma imkânı bulurlar. Çeşitli etkinlikler ile yeni uygulamalarla tanışma fırsatı yakalanır. Atölye çalışması şu an Bolu ili için devam etmekte olup; Kütahya ve Eskişehir ayağının hazırlıkları yapılmaktadır.

Eğitmenler:
selç yasemin g nilgün bahadır altintaş ahmet çelik yasemin gülbahar - filiz kalelioğlu

Organizasyon:
adem seçil kübra ismail karagöz ercan t

Destek:
erkan tekinarslan birtan y aslı şeref sinem kaya

abant izzet baysal bolu mem bga  vitamin oracle bilge kunduzkodlamanisa astek kampüs ümit kırtasiye

Bu atölye tamamlanmıştır