Kahramanmaraş Robotik ve Teknoloji Festivali

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamlığı ve Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği Kahramanmaraş İl Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği Kahramanmaraş Robotik ve Teknoloji Festivali, 6 Haziran’da Kahramanmaraş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.

150 robot takımının ve 45 projenin katılacağı bu büyük etkinlik, toplamda 550 öğretmen ve öğrenciyi bir araya getirecek. Festivalde, robotik takımlarının yarışmalarının yanı sıra, yenilikçi projeler ve teknolojik gelişmeler üzerine sunumlar ve atölye çalışmaları yer alacak.

Festivalde, çeşitli kategorilerde yarışmalar düzenlenerek en başarılı projeler ve robotik takımları ödüllendirilecek. Ayrıca, etkinlik alanında kurulacak stantlarda birçok firma en son teknoloji ürünlerini sergileyerek katılımcılara tanıtım yapacak.

Tüm teknoloji meraklılarını, öğrenci ve öğretmenleri 6 Haziran’da Kahramanmaraş Spor Kompleksi’ne davet eden yetkililer, festivalin tüm katılımcılar için ilham verici ve eğitici bir deneyim olacağını belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.