BTIE’24: Eğitim Seferberliğinde Teknolojinin Rolü

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen “Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim Konferansı ve Sergisi” (BTIE’24), dijital becerilere sahip genç istihdamını artırmak ve nitelikli insan kaynağı yetiştirmek amacıyla ETKİM-ODTÜ Teknokent Platin Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinlik, bilişim ve iletişim teknolojilerindeki son gelişmeleri eğitimle buluşturmayı hedefliyor.

Konferansın ilk oturumunda, “Eğitim Seferberliğinde Teknolojinin Rolü” başlıklı panel düzenlendi. Panelin moderatörlüğünü Türkiye Bilişim Derneği’nden Dr. Aydın Kolat üstlendi. Panelde, Millî Eğitim Bakanlığı’ndan Sümeyye Hatice Eral, ODTÜ’den Tarkan Gürbüz, BTE Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Yılmaz ve Enocta’dan Ahmet Hançer konuşmacı olarak yer aldı.

Oturumda, eğitimde teknolojinin önemi ve dijital dönüşümün getirdiği yenilikler ele alındı. Ayrıca, geleceğin eğitim modelleri ve teknolojinin bu modellerdeki yeri tartışıldı. Katılımcılar, eğitimde teknolojinin entegrasyonu ve dijital becerilerin artırılması konularında değerli bilgiler paylaştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.