Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin yenilenen müfredatı ile birlikte, Ortaokullarda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi için Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Google Türkiye arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında 5. sınıflar için öğretmen ve öğrencilerin kullanabileceği materyaller hazırlandı.

Hazırlanan yeni kitapları incelediğimizde yıllardır özlemini çektiğimiz kaynak ihtiyacını karşılayacak bir kapsamda olduğunu görüyoruz. Hem örnekler hemde görsel tasarım 5. sınıf çocukların ilgisini çekecek şekilde ve öğrencilerin seviyeleri gözetilerek titizlikle hazırlanmış.

Hepimizin bildiği gibi değişen sınav sistemiyle birlikte artık okul ortalamaları eskisinden daha önemli hale geldi. Ders kitabının yayınlanmış olması, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ile ilgili tüm ülkede konu bütünlüğü ve kapsamını sağlamış olacağından, öğrenciler aynı konular üzerinden sınavlarını olacaklar ve değerlendirilecekler. Bu sayede biz öğretmenlerin işi kolaylaşmış olacak. Öğrencilere not vermedeki adaleti sağlama noktasında bizlere yardımcı olacak.

5. Sınıf Öğretmen Rehber Kitabı ve ders materyallerine ulaşmak için TIKLAYINIZ…